CYTAT DNIA: Żyjemy tylko po to, aby odkryć piękno. Wszystko inne jest jedynie sztuką oczekiwania. - Khalil Gibran

Terminarz i wyniki I rundy jesiennej sezonu 2006/2007

Runda Jesienna

Trener: Artur Kaliszka

Kierownik: Antoni Michalak

Bramkarze: Borys Karnicki (88), Rafał Bednarczyk (87)

Obrońcy: Grzegorz Kołat (77), Michał Gościej (87), Tomasz Płonka (87), Michał Zachara (88), Ireneusz Gacek (87), Piotr Madeja (89), Piotr Tupta (79), Maciej Palarczyk (84)

Pomocnicy: Wojciech Zachara (79), Krzysztof Pędzimąż (76), Mariusz Mitoraj (79), Tomasz Śmieszek (83), Dominik Leśniak (87), Tomasz Traczyk (77), Łukasz Palarczyk (84)

Napastnicy: Konrad Gacek (88), Jakub Jagosz (85), Arkadiusz Rajczak (81), Michał Dachowski (88), Bartosz Nuciak (88), Marcin Gacek (86), Roman Książek (87)

1:1

Od remisu z beniaminkiem Sokolica Krościenko rozpoczęły "Wierchy" sezon 2006/2007. Wszyscy spodziewali się że będzie ciężko lecz tylko nie tego że negatywnym bohaterem będzie sędzia który nie tylko nie uznał   dwóch bramek ale przerywał każdą akcję zbliżającą sie do 16 metrów. Bramkę dla "Wierchów" zdobył Tomasz Śmieszek. Po kilkuletniej przerwie w drużynie "Wierchów" zagrali Krzysztof Pędzimąż i Wojtek Zachara . Ich wzmocnienie i dobre przygotowanie do sezonu stawia przed "Wierchami" ambitne zadanie awansu do klasy Okręgowej.

Zapraszam we wtorek 15.08.o godz. 17 30 na nasz stadion gdzie "Wierchy" rozegrają mecz z kolejnym beniaminkiem  Bystry Nowe Bystre.

2:1

1-0 K. Gacek 8, 2-0 K. Gacek 49, 2-1 Radoń 55.

Sędziował M. Ogórek (Nowy Sącz). Żółte kartki: K. Gacek - Sitarz, D. Sularz.

Wierchy: Bednarczyk - I. Gacek, Kołat, Śmieszek, Tupta, Majerski, W. Zachara (75 M. Zachara), Pędzimąż, K. Gacek, Leśniak (70 Jagosz), Książek.

Jordan: Sitarz - A. Wójtowicz, Matejko, D. Wójtowicz, Marek Hadana (56 Morończyk), M. Sularz, D. Sularz, Marcin Hadana, Gawroński, Grzywacz (21 Radoń), Żegleń (58 Sochacki).

Już w 1 min Wierchy mogły prowadzić. Uderzona przez Konrada Gacka piłka zatrzymała się jednak w kałuży na linii bramkowej i padła łupem bramkarza z Jordanowa. Siedem minut później nic już jednak nie uratowało przyjezdnych od utraty gola. Konrad Gacek strzelił celnie z 14 metrów.

W drugiej odsłonie, już na początku, gospodarze powiększyli prowadzenie. Po prostopadłym podaniu od Pędzimęża sytuację sam na sam z Sitarzem wykorzystał ponownie Konrad Gacek. W 55 min, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, największym sprytem wykazał się Radoń, który w zamieszaniu podbramkowym zmniejszył rozmiary porażki swojego zespołu. (MZ)

0:2

0-1 Śmieszek 21, 0-2 Majerski 26. Sędziował: Piotr Zachwieja z Krościenka. Żółte kartki: Leks - Kołat. Widzów 150.

ZKP: Pawlica - Sowa, Czaja, Gut, Saguła, Leks, Gaura (60 Chwiałkowski), Furmanek, Glazar (18 Zaleski, 72 Dudzik), Frasunek, Król.

Wierchy: Bednarczyk - M. Zachara, Kołat, I. Gacek, Tupta, Śmieszek, Majerski, Pędzimąż, K. Gacek, Leśniak (63 Jagosz), Książek.

Początek meczu to zdecydowana przewaga Wierchów, ale bez efektu bramkowego. Po kwadransie gospodarze nieco uporządkowali grę, jednak efektem ich poczynań były tylko rzuty rożne. Rabczanie zaczęli grać z kontry i w pierwszej Pędzimąż fatalnie uderzył. Po kolejnej kontrze był róg, a po nim bramka. Do mocno zagranej piłki rzucił się Śmieszek i z bliska pokonał Pawlicę. W 26 minucie gospodarze popełnili kardynalny błąd w defensywie, w wyniku czego na czystej pozycji znalazł się Majerski. Pomocnik Wierchów uderzył soczyście i co najważniejsze celnie tak, że bramkarz ZKP po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki. Po zmianie stron ZKP zaatakowało bardziej zdecydowanie. Energii zakopiańczykom wystarczyło na dwa celne strzały Gaury, ale w środek bramki. Po tych pięciu minutach względnej przewagi ZKP znowu do głosu doszli goście. Najpierw K. Gacek (chyba na spalonym) popędził sam przeciwko Pawlicy i przegrał z nim pojedynek. W 60 minucie zachował się bardzo egoistycznie, bo zamiast dogrywać piłkę lepiej ustawionemu partnerowi, strzelał sam wprost w bramkarza. To była pięta achillesowa piłkarzy z Rabki, grali samolubnie albo nie dogrywali celnie piłek do dobrze ustawionych partnerów. Z wielu okazji najlepszą zaprzepaścił w 85 minucie Książek. Minął na pełnym biegu kilku obrońców ZKP i zamiast lekko posłać piłkę obok bramkarza, uderzył mocno, jednak Pawlica instynktownie obronił. W sumie i tak zasłużone zwycięstwo gości. (ZK)

1:8

1-0 Jędruś 10 z karnego, 1-1 Michał Zachara 35, 1-2 T. Śmieszek 37, 1-3 Jagosz 49, 1-4 Jagosz 52, 1-5 Michał Zachara 60, 1-6 Jagosz 78, 1-7 Marek Zachara 80, 1-8 Majerski 85. Sędziował Pawlikowski (Poronin). Żółte kartki: Bednarczyk, K. Pędzimąż. Widzów 200

Skawianin: Moskała - Paździorko, Domagała (60 Łaciak), Czech (25 Wróbel), Bogdał, S. Pędzimąż, Sutor, Skwarek, Jędruś, Skawski, Śmieszek (70 Jasiński).

Wierchy: Bednarczyk - I. Gacek, Kołat, Michał Zachara, Tupta (46 Jagosz), T. Śmieszek, W. Zachara, K. Pędzimąż, K. Gacek (72 Marek Zachara), Leśniak (70 Majerski), Książek.

Srogą lekcję udzielił tegorocznemu beniaminkowi ze Skawy zespół Wierchów Rabka. Początek spotkania nie zapowiadał pogromu gospodarzy, którzy już w 10 minucie objęli prowadzenie. Skutecznym strzałem z karnego popisał się Jędruś. Goście wyrównali w 35 minucie po pięknym uderzeniu z 30 metrów Michała Zachary. Dwie minuty później było już 1-2. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Leśniaka na gola zamienił Śmieszek.

Druga połowa to zdecydowana dominacja piłkarzy Wierchów, którzy urządzili sobie prawdziwy festiwal strzelecki. Już cztery minuty po wznowieniu gry wprowadzony po przerwie Jagosz wykazał się największym sprytem w zamieszaniu na polu karnym i z bliska pokonał Moskałę. Ten sam zawodnik podwyższył na 4-1 w 52 minucie. W 60 minucie po raz drugi Michał Zachara celnym uderzeniem z dalszej odległości pokonał bramkarza Skawianina. Kilka minut później Jagosz wykorzystał błąd miejscowego golkipera i strzelił swojego trzeciego gola w tym meczu. Zaledwie dwie minuty później Marek Zachara po indywidualnej akcji podwyższył na 7-1. Egzekucje Skawianina zakończył precyzyjnym uderzeniem po ziemi Majerski. (MZ)

1:3

0-1 Jagosz 16, 0-2 W. Zachara 26, 0-3 Pędzimąż 45, 1-3 M. Wicher 82.

Sędziował: Zbigniew Gomółka z Nowego Sącza. Żółte kartki: Kiszela - Leśniak, K. Gacek, Śmieszek. Widzów 150.

Poroniec: Miśkowicz - Świder, Kiszela, Skóbel, Pańszczyk, Okręglak (46 R. Wicher), Surma, D. Grela, Ustupski (65 Malacina), Stasik, M. Wicher.

Wierchy: Bednarczyk - Leśniak, Kołat, Majerski, Tupta, Śmieszek, W. Zachara (60 M. Zachara, 83 Płonka), Pędzimąż, K. Gacek, Książek, Jagosz.

W pierwszej odsłonie spotkania gospodarze (mecz był rozgrywany w Zakopanem) byli tylko tłem dla składnie i szybko grających rywali. A potykały się druga z trzecią drużyna ligi.

W 16 min Leśniak zagrał z autu do Pędzimąża, który podciągnął piłkę i uderzył zza pola karnego. Bramkarz Porońca odbił futbolówkę wprost na nogę nadbiegającego Leśniaka i goście objęli prowadzenie 1-0. W 26 min Wojciech Zachara rozpoczął slalom między zawodnikami Porońca od połowy boiska, gdy zbliżał się do pola karnego, uderzył w kierunku bramki. Miśkowicz - chociaż miał piłkę na rękach - przepuścił strzał do siatki. Kolejne minuty upływały przy stałej przewadze rabczan, którzy często strzelali na bramkę gospodarzy na szczęście dla nich minimalnie niecelnie. Nie ustrzegli się jednak błędu poronianie tuż przed zakończeniem pierwszej połowy. Pędzimąż z łatwością wyprzedził Świdra, strzelił z narożnika pola karnego i futbolówka nieuchronnie wylądowała w dalszym rogu bramki.

Po zmianie stron na boisko wyszła odmieniona drużyna Porońca. Zrazu była to przewaga optyczna gospodarzy, ale w miarę upływu czasu przeradzała się w sytuacje bramkowe.

W 70 minucie słabo dotychczas spisujący się Świder przeprowadził efektowną akcję a w jej finalnym stadium zagrał w uliczkę do Malaciny. Napastnik Porońca znalazł się sam przed bramkarzem Wierchów i mógł z piłką zrobić, co chciał - strzelił w bramkarza. Nie minęło 5 minut, gdy sam na sam z Bednarczykiem pędził Surma, jego uderzenie zostało w ostatniej chwili zablokowane. Minutę później po podaniu Roberta Wichra sam przed bramkarzem gości znalazł się jego brat Mariusz. W zupełnie czystej sytuacji strzelił nad bramką. W końcu ambicja gospodarzy została nagrodzona, bo po szybkim podaniu Roberta na bramkę z piłką popędził jego brat Mariusz, który strzelił z ostrego kąta, ale Bednarczyk przepuścił ten strzał między nogami. (ZK)

6:0

Wierchy Rabka - Trzy Korony Sromowce Niżne 6-0 (1-0)

1-0 Jagosz 34, 2-0 Pędzimąż 52, 3-0 Leśniak 55, 4-0 K. Gacek 68, 5-0 Pędzimąż 79, 6-0 Książek 80.

Sędziował A. Olesiak z Limanowej. Żółte kartki: Starowicz, T. Regiec. Widzów 200.

Wierchy: Bednarczyk - Kołat, Michał Zachara, Majerski, Tupta (62 I. Gacek), Śmieszek, Książek (81 Marek Zachara), Pędzimąż, K. Gacek, Leśniak, Jagosz (67 Traczyk).

Trzy Korony: W. Waradzyn - Kozub, W. Regiec, S. Regiec, Marcin Regiec, J. Grywalski, G. Regiec, T. Grywalski, Starowicz (80 Marek Regiec II), T. Regiec, Marek Regiec I (75 M. Waradzyn).

Worek z bramkami na dobre rozwiązał się w II połowie. W 52 min pięknym uderzeniem z woleja nie do obrony popisał się Pędzimąż. Zaledwie trzy minuty później Leśniak zdecydował się na strzał sprzed pola karnego i futbolówka - po rykoszecie - wpadła do bramki. W 68 min po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, tym razem ładnie celnie z woleja przymierzył Konrad Gacek. Na 5-0 podwyższył w 79 min Pędzimąż, który - po podaniu Michała Zachary - strzałem głową zdobył swojego drugiego gola. Wynik spotkania ustalił zaledwie minutę później Książek, który wykorzystał sytuacje sam na sam. (MZ)